Dům zásadní hodnota majetku

Růst cen nemovitostí způsobí, že dnes postavený rodinný dům bude za třicet let značnou majetkovou hodnotou. Uvědomit si také tento potenciál při stavbě domu vede k možnosti svůj majetek ochránit co nejlépe a vytvořit co možná nejlepší hodnotu.

Hodnota většiny nemovitostí roste rychleji nežli je inflace peněz. Speciálně u rodinných domů a pozemků je tento růst velmi podstatný. Dům s pozemkem, který dnes mladá rodina pořídí za 4 miliony korun, bude mít za třicet let hodnotu dvanácti milionů (měřeno dnešní hodnotou peněz). Pro mnoho lidí se tak splacený rodinný dům stane největším majetkem, který za svůj život vytvoří. Při správném postupu tak naši klienti budou do poslední třetiny života vstupovat se skutečně významným majetkem, který přinese klid a jistoty. Je velmi pravděpodobné, že jistota vlastním majetkem přinese významně vyšší zajištění nežli státní důchod.

Naprostá většina klientů dnes rodinným domem řeší potřebu kvalitně bydlet a dobře žít. Budoucí hodnotu majetku, v rodinném domě ukrytém, ve většině čeští klienti neřeší. To je také jedním z důvodů, proč se staví domy často z nevhodných technologií bez dlouhodobé životnosti. Zdá se, že ve svých životech často řešíme svá TEĎ a málo přemýšlíme nad ZÍTRA.

”Pokud stavebník uvažuje o domě jako o budoucím majetku, nikdy nepostaví svůj dům jako dřevostavbu.”Miroslav Lebl, hlavní finanční analytik

Velmi nás mrzí, že pohled na dům, jako majetek, je českými staviteli stále opomíjený. Věříme, že splácení hypotéky má klientům přinést co největší hodnotu jejich majetku. Jen takovou službu stavitele klientovi považujeme za správnou, kde se na budoucí hodnotu dnes stavěné nemovitosti nezapomíná.

”Bude zásadní rozdíl v kvalitě života, pokud budete v šedesáti letech vlastnit dům v hodnotě tří milionů či dvanácti. Když na počátku bude stejná investice.”Miroslav Lebl, hlavní finanční analytik

Abychom klientům přinesli domy s vysokou dlouhodobou tržní hodnotou, zvažujeme pečlivě místa stavby. Používáme jen materiály trvalé hodnoty a věnujeme velkou péči údržně domu. Proto jsme mohli zavést záruku 10 let na hlavní materiály domu, každoroční Servisní prohlídky či posudky soudních znalců. O některých z našich kroků, kterými zvyšujeme budoucí hodnotu Vašeho majetku se můžete dočíst v tomto čísle Bulletinu ES.

Přejeme hezké čtení, Vaše ES.

Predikce vývoje hodnoty nemovitostí očištěná o průměrnou inflaci Predikce vývoje hodnoty nemovitostí očištěná o průměrnou inflaci.

Hodnota nemovitosti v čase

Jaká bude cena nemovitostí v budoucnu, nelze samozřejmě přesně určit. Nicméně pro pochopení co lze očekávat od budoucnosti, nám velmi pomůže náhled do minulosti, konkrétně na období za posledních 15 let.
Posledních 15 let bereme z několika důvodů. Především jsou to relevantní statistická data, druhým zásadním důvodem je, že minimálně v první polovině 90. let se inflace pohybovala v poměrně vysokých číslech.
I přes nepříznivá období vývoje trhu nemovitostí za posledních 5 let vzrostla jejich cena téměř 2,5 násobně! Bez vlivu inflace tedy cena nemovitostí za 15ti leté období rostla každoročně v průměru téměř o 7,4%.

Pokud jste si pořídili nemovitost v roce 1998 za 3 mil. Kč, byla její hodnota v roce 2012 téměř 7,5 mil. Kč.

Informace uvedené v tomto bulletinu jsou platné ke dni 6.4.2014.
Aktualizováno: 3.4.2014 zpět

http://10-let-zaruka.ekonomickestavby.com/bulletin1403_46.cz/dum-zasadni-hodnota-majetku.htm
Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.